До 200-річчя з Дня народження Т.Г.Шевченка

18.02.14

До  200  річчя  Т.Г.Шевченка

              Уквітчаний -  квітами

              Увінчаний – вінками

              Учитель прекрасного і вічного

              Геній української поезії

         Пам'ять про народного поета має бути для нас святинею.Шанувати цю     пам'ять – священний обов’язок кожного, кому дорога власна національна     честь,власна гідність,власне добре ім’я.

    Cпівець України Шевченко – як мало хто – здатен був відчувати прекрасне.

     Т.Г.Шевченко писав про тяжке життя селян,селянських дітей за давніх часів  кріпаччини, про материнське щастя й материнське горе, про людську мудрість, славну історичну минувшину,а також про велику любов до рідного  народу.

         Поезія Шевченка прозвучала високою піснею по всьому слов’янському світі, переконала в здібності українця  до вищого поетичного розвитку навіть і тих, які « маючи вуха слухати –не чують, мають очі  бачити – не не бачать.

       Муза нашого Кобзаря піднесла народ у власних очах, той православний народ, який під гнітом кріпацької неволі перестав себе вважати за створіння Боже». І  дивовижна сила генія! Закинутий долею  в темне царство кріпацтва, яке вбиває  зародки всякого прояву таланту, всякий порив до розумного розвитку, поет тяжкими зусиллями  вибивається на світ Божий, самотужки поповнює прогалини в освіті і не маючи зразків ,залишає нащадкам зразки незрівнянні!

Куточок Т.Г. Шевченка в Вишневському НВК

 

 

 

 

 

 

Повернутись