Вшанування загиблих в Афганістані

18.02.15

 

15 лютого  2015 року наша країна відзначала День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 26 –річницю виведення військ колишнього Радянського Союзу з території Афганістану.

     З нагоди 26-ї річниці на Шрамківському кладовищі  біля могили  загиблого воїна-інтернаціоналіста Хіміча Валерія Миколайовича 13 лютого 2015 року об  о 10.30 був проведений захід, який присвятили подіям в Афганістані. Саме  15 лютого 1989 року було закінчено так звану неоголошену війну, яка тривала майже 10 років. Тінь жорстокої й несправедливої війни  торкнулась майже кожної родини.

          На заході були присутні голова райдержадміністрації І.В. Гайдай  та голова райради В.Д. Дзега, селищний голова С.П. Аношкін, працівники Шрамківської селищної ради, учні та вчителі Шрамківської ЗОШ, працівники Шрамківської амбулаторії ЗПСМ та ЦРД «Берізка», воїни –інтернаціоналісти та небайдужі жителі нашого селища.

          Пролунали хвилюючі виступи голови районної ради В.Д. Дзеги та селищного голови С.П. Аношкіна, учнів нашої школи. Присутні висловили  слова пошани тим воїнам, які пройшли терновими шляхами афганської війни, вклонилися їх мужності та безмежній вірності своєму військовому обов’язку та вітали тих, хто повернувся до рідних домівок.

 Афганська війна брудна, неоголошена. Та хіба війни бувають чистими? Вона несе смерть, каліцтво, вдягає в жалобу тисячі материнських . У війни холодні очі , у війни свій рахунок, своя безжальна арифметика.

      Події які відбуваються сьогодні на сході країни нагадують Афганську війну ,   адже зараз на сході України відбувається неоголошена війна , на якій гинуть наші хлопці, наші чоловіки - в ім'я миру, братерства на землі. Вони не вагаючись, віддають  найдорожче - жит­тя. Багатьом із них ніколи уже не повернутися до рідної хати, не побачити рідних. З нашого селища до українського війська забрані 12 молодих хлопців , за  життя яких ми кожен день молимося богу.

               Пам’ять загиблих вшанували хвилиною мовчання і запалили поминальні свічки, поклали квіти на могили загиблого в Афганістані Хіміча В. М. та померлих воїнів- інтернаціоналістів Позивайла О.В, Обізного А.М., Зуєва С.Г. Аристова О.М.

Повернутись