Вшанували загиблих жертв голодомору

27.11.15

     

   27 жовтня 2015 року жителі селища Шрамківки вшанували пам’ять загиблих жертв голодомору. Кожного року в останню суботу листопада   Україна відзначає   День пам’яті жертв Голодомору.

      На заході виступили селищний голова Анатолій Анатолійович Куля, вчитель історії Шрамківської ЗОШ Олена Леонідівна Буряченко та учні старших класів.

      Ми згадуємо всіх, хто втратив життя під час голодоморів у минулому столітті. Вісімдесят два роки пройшло відтоді, як нашу землю спустошив один із найстрашніших в історії людства голодоморів - 1932-1933 років.  То була жахлива сторінка для нашого народу. Мільйони невинно загублених життів та скалічених доль, безлюдні села, страх у людських душах - ось чорний слід Голодомору.   Сьогодні ми схиляємо голову перед пам’яттю наших загиблих співвітчизників.

       Наше завдання - зберегти пам'ять про все, що відбулося на українській землі. І героїчне, і трагічне. Вшанувати невинні жертви трагедії, дбати про могили загиблих.  Ми сумуємо, але ми відчуваємо і гордість за наш народ. Він зумів вистояти, незважаючи на весь трагізм тієї важкої доби.

    Ми славимо усіх, хто у часи Голодомору рятував земляків від лютої смерті, часто ризикуючи своєю свободою, а то й життям.  Ми віддаємо данину шани тим, хто не скорився і чинив спротив репресивній політиці.

    Трагедія Голодомору є важким уроком для України, для всього людства.    Страшні події 1932-1933 років продемонстрували, як легко може бути зруйноване життя і як важко воно відроджується на випаленому полі. Український народ зробить усе , щоб подібні трагедії ніколи більше не могли повторитися на українській землі.

      Пам’ять загиблих вшанували хвилиною мовчання та запалили поминальні свічки.

 

Повернутись