Шрамків'яни вшанували пям'ять Т.Г.Шевченка

07.03.13

 

  7 березня 2013 року об 11.00 в смт Шрамківка організаціями та установами селища було вшановано пам'ять геніального українського поета, художника, мислителя - Тараса Григоровича Шевченка покладанням квітів та виступами учнів Шрамківської ЗОШ біля його пам’ятника.

 

     Т.Г.Шевченко — центральна постать українського літературного процесу XIX ст. Його творчість мала вирішальне значення в становленні й розвитку нової української літератури, утвердивши в ній загальнолюдські демократичні цінності та піднісши її до рівня передових літератур світу. У своїй поезії Шевченко звернувся до тем, проблем та ідей, які до нього ще не порушувалися в українській літературі або порушувалися надто несміливо й соціальне обмежено.

     Творчість великого сина України Т.Г. Шевченка завжди була могутнім фактором революційного руху в Російській державі та на українських землях, що не входили до її складу. Вже в 40-50-х роках XIX століття революційні кола Росії високо цінували поета як борця проти тиранії і сваволі царської влади та поміщиків. Герцен, Чернишевський, Добролюбов та інші революціонери і прогресивні діячі глибоко шанували його за сміливе революційне викриття царизму та кріпосників, за заклик до повалення царсько-поміщицького ладу, за палку любов до народу. Відомо, що після повернення поета із заслання всі передові люди країни схилилися перед визначним борцем за волю. Ім'я Шевченка і його твори широко використовувалися в революційній пропаганді і після смерті великого Кобзаря.

Повернутись