Свято вулиці Шевченка в смт Шрамківка

06.11.13

     По-осінньому холодним, похмурим і не привітним видався суботній день 2 листопада. Та на душі у жителів вулиці Шевченка, що в Шрамківці, було тепло і затишно. Поспішно одягались, причісувались, дещо хвилюючись, вирушали з двору на свято. Адже сьогодні у них – День вулиці. Організатори свята обрали найзатишніше місце – дворик колишнього Будинку пристарілих. А звідтіля вже чулися пісні, сміх, відбувалися останні приготування. Потроху дворик заповнювався гостями.

     12 година дня. На імпровізованій сцені з’являються ведучі Лілія Федіна та Вадим Буряк, а також учасники самодіяльного народного фольклорного ансамблю «Джерело» з хлібом-сіллю на вишитому рушнику. Привітали всіх присутніх піснею «Желенеє жито».

     Зі словами привітання звернувся до жителів вулиці та гостей селищний голова С.П.Аношкін. Він пообіцяв, що по вулиці буде проведено ремонт дороги,  а також підніматиметься питання про її освітлення.

      Для молодших мешканців вулиці було цікаво дізнатися про те, що вулиця була названа в честь Шевченка, тому що новобудови почали з’являтися на ній у 1960-1961 роках, коли вся Україна відзначала 100-річчя з дня смерті великого Кобзаря.

     Наступною була сторінка, присвячена Тарасу. Прозвучали поезії «Чигрине, Чигрине…», «На Великдень на соломі», уривки з поем «Тополя», «Сон», «Гайдамаки» та інші.

     На святі вулиці згадали людей, які не дожили до цього свята, але прожили достойне життя і навічно залишились у пам’яті людській. Це, зокрема, колишній директор цукрового заводу Кругляк Василь Федосійович, який багато зробив для благоустрою Шрамківки, та Кругляк Галина Панасівна, учитель біології місцевої школи (кабінет біології, створений нею був зразковий не лише в районі, а й в області). Педагогічною стежиною крокує нині їх донька Любов Василівна Чурута та її чоловік. А ще на вулиці проживають Заслужений учитель України Круковес Надія Іванівна та учитель молодших класів Шевчук Л.М.

     Почули про себе хороші і теплі слова родини Морозів, Оправхат, Гончаренків, Гайнуліних, Григор’євих, Журавлів, Вовків, Кононовичів. Не забули привітати зі святом і одиноких мешканців: Меркотуна М.С., Мариняку Є.І., Палій М.І.

Приємно було бачити на святі старожилів:

 Орел Софію Лук’янівну (92 роки)

Бибик Марію Михайлівну (88 років)

Єременко Параску Василівну (88 років)

Сахна Івана Платоновича (85 років)

     А ще на вулиці живе 3 молоді сім’ї: Мякиші, Гайнуліни, Челомбітьки, які виховують п’ятеро дітей. А всього тут діток 12-еро.

     Мешканці вулиці мали змогу переглянути концертну програму. Для них співали Таня Конюшенко, Лілія Федіна, Оксана Іваненко, Світлана Безвіконна, читала гуморески Сніжана Лисенко, співали українських народних пісень учасниці ансамблю «Джерело».

     У кінці свята з вуст ведучих прозвучали слова побажань: щастя, здоров’я, рясних ранків, чистих світанків.

     Зі словами подяки звернулись до організаторів свята жителі вулиці Чурута Л.В. та Зубаха В.М.

     Свято закінчилось, та віримо в те, що кожен поніс додому часточку тепла, радості, надії на краще життя.

     Голова селища висловив подяку організаторам свята: художньому керівнику Шрамківського БК Німченко Н.І. та директору Шрамківського БК Чеберячку О.П.

 

Статтю підготувала: Станкевич Л.Б., завідувач бібліотеки для дорослих
смт Шрамківка

 

Повернутись