22 листопада відбувся мітинг присвячений Дню пам'яті жертв голодомору

25.11.13

   22 листопада 2013 року в смт Шрамківка відбувся мітинг присвячений Дню пам’яті жертв голодомору.

   На заході були присутні працівники організацій селища: селищної ради, Шрамківської РЛ, ЦРД «Берізка», Шрамківської ЗОШ І-ІІІ ст.

 З вступним словом звернувся до односельчан селищний голова С.П.Аношкін. Підготували виступ і місцеві школярі. Від тих скорботних слів, віршів та розповідей завмирали серця присутніх, а на очах бриніли сльози.

   Багато трагедій пережив український народ, але страшнішого лиха, як Голодомор 1932-1933 років, історія не знає. Голодомор – одна з найстрашніших катастроф в історії людства. За своїм вражаючим масштабом Голодомор можна порівняти тільки з втратами нашого народу від Другої світової війни.

   У період з квітня 1932 по листопад 1933 рр., тобто приблизно за 500 днів, в Україні загинули мільйони безневинних людей. На підтвердження страшних наслідків Голодомору в Україні дослідники називають різні цифри жертв, так щодня вмирало приблизно 25 тис. осіб тобто понад 1000 осіб щогодини, або ж – 17 осіб щохвилини. Очевидно одне – що голод в Україні виник не внаслідок стихійного лиха, а був організований штучно.

   На відзнаку світлої пам’яті тих, хто загинув від людиноненависницького голодомору, у нас в селищі Шрамківка встановлено пам’ятний хрест. Який нагадує кожному з жителів про ті жертви, які поніс український народ під час тоталітарного комуністичного режиму голодомору.

   По завершенню мітингу учасниками було запалено свічки людської пам’яті.

 

 

Повернутись